Видео: Попов стрелец за Динамо Киев - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Видео: Попов стрелец за Динамо Киев

Македонскиот репрезентативец Горан Попов беше стрелец за Динамо Киев на денешниот натпревар од украинскиот шампионат против екипата на Дњепр на гостински терен.

Попов во 24. минута со удар со глава ја погоди мрежата на домашната екипа најавувајќи го убедливиот триумф од 0:4  на неговата екипа.

Од утре Горан Попов треба да се стави на располагање на новиот македонски селектор Џон Тошак на собирот во Скопје за престојните квалификациски натпревари за пласман на ЕП 2012 против Русија на 2. септември во Москва и против Андора на 6. септември во Скопје. 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.