ВИДЕО: Од првата своја шанса Албанија поведе во Струмица... - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

ВИДЕО: Од првата своја шанса Албанија поведе во Струмица…

ВИДЕО: Од првата своја шанса Албанија поведе во Струмица…

По еден час игра Албанија води во Струмица против македонската селекција со 0-1 во квалификацискиот натпревар за пласман на СП 2018.

Албанците дојдоа до предност од првата своја шанса на мечот, кога Роши во 53. минута убаво погоди со глава од страничната позиција по нафрлањето од левата страна на Армандо Садику…Odise Roshi Goal HD – FYR Macedonia 0-1 Albania… by MixxiTV1

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.