Видео: Најава за „војна“ за идната сезона: Чкембари пеат...„Вчера Вардар, денес Миравци“ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Видео: Најава за „војна“ за идната сезона: Чкембари пеат…„Вчера Вардар, денес Миравци“

Пелистер се врати во Првата лига, по денешниот триумф над Миравци, а дуелот со овој тим „Чкембари“ го искористија за поздрав до своите ривали – „Комитите“. Како најава за „војна“ на трибините за идната сезона, „Чкембари“ пееја „Вчера Вардар, денес Миравци…“
 
 
„Комити“ оваа сезона ја слават шампионската сезона, а „Чкембари“ враќањето на Пелистер во Првата лига. „Комити“ велат „Далеку сте вие од Вардар“, а „Чкембари“ возвраќаат, „Вие сте Миравци“…
 
Ќе биде интересна идната сезона. Дефинитивно!   

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.