Видео: Музикалниот болид на Ред бул - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Видео: Музикалниот болид на Ред бул

Најнова потврда дека Ред бул е иновативен Ф-1 тим дојде од Њујорк, каде што беше снимено ова неверојатно видео, во кое што болидот на австрискиот тим ја „свири“ целата американска химна. Ова тешко се опишува со зборови, најдобро ќе биде да се погледне видеото.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.