ВИДЕО: Казахстанците, сепак, пресилни за избраниците на Божовиќ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

ВИДЕО: Казахстанците, сепак, пресилни за избраниците на Божовиќ

ВИДЕО: Казахстанците, сепак, пресилни за избраниците на Божовиќ

Футсал репрезентативците на Македонија со пораз од 3-0 од домаќинот Казахстан го почнаа квалификацискиот турнир за пласман на ЕП.

Казахстанците, сепак, беа премоќни за избраниците на Иван Божовиќ доаѓајќи до водство од 2-0 уште во првото полувреме, со голот на Лео во 13. минута и Жаманкулов во 19. минута.


Во второто полувреме, конечните 3-0 ги постави Акбаликов во 33. минута.

Утре Македонија од 11:30 часот игра со Чешка, која во денешното прво коло славеше против Данска со 5-4.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.