Видео: Ех, кога симулираат Филипинци... - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Видео: Ех, кога симулираат Филипинци…

Извесен Мик Пениси е во центарот на светското интернет внимание откако одлучи да симулира за време на натпреварот од шампионатот на Филипините.

 

Најпрво не знаеше што го снашло добивајќи топка во главата од противнички кошаркар, а потоа откако две секунди размисли падна како покосен, носејќи огромна смеа за неговата постапка ширум интернет мрежите.

 

„Откако ја видов снимката, сега сум малку засрамен, но да бидам искрен и среќен сум што ете успеав да ги насмеам кошаркарските вљубеници ширум светот“ – вели сега Пениси, кој ако ништо друго веднаш стана атрактивен и посакуван за интервјуа од голем број телевизиски куќи.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.