Венгер ќе донесе напаѓач од Бока јуниорс на местото на Санчез - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Венгер ќе донесе напаѓач од Бока јуниорс на местото на Санчез

Венгер ќе донесе напаѓач од Бока јуниорс на местото на Санчез

Арсенал речиси сигурно ќе остане без Алексис Санчез до крајот на зимскиот преоден рок, но очигледно дека раководството на клубот и менаџерот Арсен Венгер подготвуваат негов наследник. Потрагата по нов напаѓач ги одведе во Аргентина, а во редовите на Бока јуниорс го пронајдоа младиот 21-годишен Кристијан Павон. Тој игра одлично во дресот на славниот аргентински клуб, а пред една сезона пристигна за скромна сума од 1.300.000 евра.

Арсенал е подготвен да плати околу 30 милиони евра за да го доведе на „Емирати“, но засега сепак нема испратено официјална понуда до Бока јуниорс.

„Добив пред два дена повик од агент кој ме праша дали фудбалерот е заинтересиран за преселба во Арсенал. Но, засега немало официјални преговори. Ако е Арсенал навистина сериозно заинтересиран за Павон, треба да оствари контакт со Бока јуниорс“, изјави агентот на Кристијан Павон за арентинските медиуми.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.