Вардарки се собираат на 1 август - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Вардарки се собираат на 1 август

Вардарки се собираат на 1 август

Првата прозивка и стартот на подготовките за новата сезона за ракометарките на ЖРК Вардар е закажана на 1 август, а првите проверки македонскиот шампион ќе бидат на Меѓународниот турнир „Винко Кандија“ во Словенија.

Во Tерме Зрче, во Словенија, вардарки ќе ја одработат и првата фаза од подготовките, од 6 до 18 август.

Од 18 август, ЖРК Вардар се сели во Љубљана каде ќе настапи на 13.издание на меѓународниот турнир „Винко Кандија“ на кој ќе учествуваат и домаќинот Крим Меркатор и Дебрецин.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.