Вања Грбиќ држеше час по одбојка во Скопје (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Вања Грбиќ држеше час по одбојка во Скопје (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вања Грбиќ држеше час по одбојка во Скопје (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Легендата на светската одбојка, Владимир Вања Грбиќ, беше гостин на Одбојкарската Федерација на Македонија. Откако одржа семинар пред македонските тренери, Грбиќ одржа и „практичен час“ со одбојкарките од Јанта Волеј. Основните движења во одбојката, Грбиќ за почеток ги демонстрираше со балон, а потоа со одбојкарски топки.

Младите одбојкарки ги одработија вежбите, а потоа следеше сликање со поранешниот репрезентативец како и поделување на топки со негов потпис.

vanja grbic3

vanja grbic7

vanja grbic4

vanja grbic8

vanja grbic1

vanja grbic6

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.