Валенсија го купува Кокелан од Арсенал - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Валенсија го купува Кокелан од Арсенал

Валенсија го купува Кокелан од Арсенал

Шпанскиот прволигаш Валенсија планира да се засили од редовите на Арсенал. Раководството на клубот посакува да го ангажира Френсис Кокелан, фудбалерот за врска кој оваа сезона речиси и да не добива шанса за настап во составот на Арсен Венгер. „Лилјаците“ се подготвени да платат 12 милиони фунти и да го доведат Кокелан на „Месталја“.

Самиот фудбалер исто така да си замине од Арсенал. Главната причина е јасна, малата минутажа, па Французинот бара средина каде ќе се врати во натпреварувачки ритам, надевајќи дека ќе се наметне и за место во репрезентацијата на Франција за претстојниот мундијал во Русија.

Валенсија игра одлично во Ла Лига во тековниот шампионат и се наоѓа на третата позиција и секако сака да издржи до крај во трката за пласман во Лигата на шампионите. Во моментов, овој тим има 11 бода негатива во однос на лидерот Барселона, а заостанува два бода зад второпласираниот Атлетико Мадрид.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.