В петок ждрепката за 1/8-финалето од Купот - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

В петок ждрепката за 1/8-финалето од Купот

В петок (9. септември) со почеток од 17 часот во просториите на ФФМ ќе биде извршена ждрепката за натпреварите од 1/8-финалето во Купот на Македонија.

 

На извлекувањето на двојките се очекува да присуствуваат преставници на сите клубови учесници во оваа фаза од натпреварувањето, прволигашите: Шкендија, Вардар, Работнички, Тетекс, Металург, Напредок, Хоризонт Турново, 11 Октомври, Брегалница, Силекс и Ренова, како и второлигашите Гостивар, Скопје, Тиквеш, Миравци и Пелистер.

 

Првите натпревари од 1/8-финалето се играат на 14. септември во 15 часот, додека реваншите се закажани за 28. септември од 14:30 часот. 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.