Уште едно откажување - ни Енди Мареј не игра во Бризбејн - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Уште едно откажување – ни Енди Мареј не игра во Бризбејн

Уште едно откажување – ни Енди Мареј не игра во Бризбејн

Продолжува серијата откажувања на настапи на водечките светски тенисери. По Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ, ни Енди Мареј нема да игра на турнирот во Бризбејн на почетокот од новата сезона.

Британецот се повлече од АТП турнирот во Бризбејн поради проблеми со колкот кои го мачат веќе подолго време. Мареј не игра уште од јули, поради што падна на 16.место на АТП листата.

Тој денеска требаше да настапи во Бризбејн против Американецот Рајан Херисон, но соопшти дека неговиот колк не може да издржи поголем напор.

Турнирот во Бризбејн е загревање за темнисерите пред првиот гран-слем турнир во сезоната, Австралија Опен кој почнува на 15 јануари.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.