„Улавите“ се вратија во Виница - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

„Улавите“ се вратија во Виница

Навивачката група „Улави“ повторно се реорганизираше враќајќи се на натпреварите на тимот кој отсекогаш го поддржува, ФК Слога 1934 од Виница.

„Улавите“ веќе го имаа своето прво појавување пролетва на натпреварот на својот тим, а како што најавуваат во иднина до крај остануваат со безрезервна поддршка за екипата од Виница. Навивачката група „Улави“, инаку, е формирана во 1989 година, а по извесна пауза сега го продолжува своето функционирање.
 
 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.