Убавците на Милушев, Кировски, Емини, Цикарски...Сите голови од 7.коло во Првата лига - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Убавците на Милушев, Кировски, Емини, Цикарски…Сите голови од 7.коло во Првата лига

Седмото коло од Првата фудбалска лига на Македонија го одбележаа неколку прекрасни голови. Вардар „киксна“ против Ренова (1-1), Изаир Емини го изненади лидерот, а Александар Милушев (Х.Турново) и Мите Цикарски (Работнички) постигнаа голови вредни три бода. Одлични беа и погодоците на Христијан Кировски (Шкендија) и на Бошко Ступиќ (Пелистер)…

Погледнете ги сите голови од 7.коло во Првата МФЛ…


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.