Црна Река убедлива на стартот - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Црна Река убедлива на стартот

Се одигра првото коло од новиот шампионат во футсал. Тимот на Црна Река од Кавадарци најефикасна на стартот, победи со 9-3 во дуелот со Куманово 1903. Седум гола постигнаа Гемиџии во дуелот со Елита Тетово (7-5).

 

Резултати прво коло

Гемиџии 1903 Велес – Елита Тетово                    7-5  

Алдонак Свети Николе – Ројал Илирет Куманово 3-6

Хедис Скопје – Биксо Куманово                          4-2

Велес – Мал Ајакс Штип                                      5-4

Винеам Виница – Шкендија Тетово                      4-5

Црна Река Кавадарци – Куманово 1903              9-3

 

Мечот меѓу актуелниот шампион Железарец и СЕЕ Универзитет Тетово е одложен.   


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.