Ц. Звезда на колена пред Партизан и во финалето на Купот: Бошко Ѓуровски остана без титула - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Ц. Звезда на колена пред Партизан и во финалето на Купот: Бошко Ѓуровски остана без титула

Ц. Звезда на колена пред Партизан и во финалето на Купот: Бошко Ѓуровски остана без титула

Белградски Партизан на најдобар можен начин ја заокружи одличната сезона во Србија, освојувајќи ја двојната круна по триумфот против Црвена Звезда од 1-0 и во финалето на Купот на Србија.

Откако претходно стигна до шампионската круна, „црно-белите“ го освоија и Купот со славјето на својот стадион во финалето пред 25.000 навивачи благодарение на погодокот на Миленковиќ во 42. минута од средбата.


По 16 години пауза, Партизан и Црвена Звезда за првпат се сретнаа во финале на Купот кое овој пат остана обоено во црно-белите бои.

tribini

Поранешниот македонски селектор Бошко Ѓуровски, на тој начин, откако во финишот на сезоната ја презеде клупата на Црвена Звезда остана и без двете титули.

трибина

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.