Три меча суспензија за Арсен Венгер - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Три меча суспензија за Арсен Венгер

Три меча суспензија за Арсен Венгер

Арсен Венгер станува се понервозен со секој загубен бод на својата екипа, но ФА не покажа толеранција за однесувањето на францускиот стратег и реши да го казни за критиките кон судиите по дуелот со ВБА.Французинот жестоко ги нападна арбитрите за престрого досудениот пенал за ВБА во самиот финиш, со што домаќините стигнаа до реми од 1-1, по што Фудбалската Асоцијација му изрече суспензија од три натпревари.

Откако беше покрената дисциплинска постапка против него Венгер реши да не поднесе жалба, со што автоматски се активира суспензијата, па тој наредните три средби на „топчиите“ наместо од клупата ќе мора да ги следи од трибините.

Станува збор за натпреварите со Нотингем форест во ФА Купот, полуфиналето од лига-купот против Челси, како и премиерлигашката пресметка со Бурнемаут.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.