Тренингот во Скопје, мислите во Хрватска (фотогалерија) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Тренингот во Скопје, мислите во Хрватска (фотогалерија)

Тренингот во Скопје, мислите во Хрватска (фотогалерија)

Македонските ракометари по вчерашниот слободен ден и прославата на Божиќ, денеска продолжија со тренинзи, во последна фаза од подготовките за ЕП 2018 во Хрватска.

Атмосферата е на највиоко ниво по победата во Белград над Србија, но и очигледно е дека ракометарите не летаат во облаци, туку остануваат цврсто на земја, свесни дека главните предизвици допрва претстојат. Со мислите веќе се кон Хрватска и премиерниот дуел со Словенија, кој со победа може да значи и отпочнување на нова ракометна „бајка“ на „црвено-жолтите“.

Проблемите на противниците не се наша работа, она што ние мораме да го направиме е да играме 100% на секој меч“ – порачуваат сите ракометари, свесни дека само со максимално залагање може да се стигне до успех на ова ЕП.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.