Треневски доби УЕФА Про - лиценца, ќе му ја ’симнат’ ли суспензијата?! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Треневски доби УЕФА Про – лиценца, ќе му ја ’симнат’ ли суспензијата?!

Треневски доби УЕФА Про – лиценца, ќе му ја ’симнат’ ли суспензијата?!

Македонскиот фудбалски стратег Виктор Треневски се стекна со УЕФА Про – лиценца. Тој токму поради оваа лиценца, која ја немаше добиено до денешен ден, а бил пријавен како тренер на црногорскиот клуб Дечиќ, заработи и шестмесечна суспензија од Фудбалскиот сојуз на Црна Гора.

Сега оваа дилема е расчистена, Треневски јавно на својот профил на Фејсбук се пофали дека се стекна со потребната Про – лиценца, па останува да се види каква ќе биде понатамошната одлука фудбалските структури во Црна Гора.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.