Тотенхем во вториот дел го скрши отпорот на Вимблдон во ФА Купот - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Тотенхем во вториот дел го скрши отпорот на Вимблдон во ФА Купот

Тотенхем во вториот дел го скрши отпорот на Вимблдон во ФА Купот

Тотенхем се пласираше во четвртата рунда натпревари од ФА Купот на Англија откако славеше убедливо во 3. коло против Вимблдон со 3-0.

Домашните го скршија отпорот на противникот во второто полувреме го беа постигнати сите три погодоци.

Стрелците на головите за Тотенхем беа Хари Кејн во 63. и во 65. минута, и Вертонген во 71. минута од натпреварот.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.