Топ 30 одбрани во ЛШ: На врвот Омејер, а зад него Штербик, Ландин, Гонзало... - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Топ 30 одбрани во ЛШ: На врвот Омејер, а зад него Штербик, Ландин, Гонзало…

Топ 30 одбрани во ЛШ: На врвот Омејер, а зад него Штербик, Ландин, Гонзало…

За крај на 2017 година, ЕХФ ги избра и 30-те најдобри голмански интервенции во Лигата на шампионите во изминатите 12 месеци. На врвот се најде францускиот голман Тиери Омејер, а на оваа топ-листа се и Арпад Штербик, Гонзало Перез де Варгас, потоа Ландин, Ивиќ, Шмал…

Погледнете ги овие голмански бравури во елитното ракометно клупско натпреварување.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.