Титулата МВП на финалната серија за Симоновски и за Шеховиќ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Титулата МВП на финалната серија за Симоновски и за Шеховиќ

Титулата МВП на финалната серија за Симоновски и за Шеховиќ

Двајца кошаркари, според стручната јавност, го одбележаа патот на МЗТ Скопје до шампионската титула сезонава. Титулата за МВП на финалната серија замина во рацете на Марко Симоновски и на Сеад Шеховиќ, се разбира пред се поради одличните изданија низ трите натпревари во кои „металците“ славеа убедливо против кумановци…

simonovski i sehovic

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.