Тежок инцидент: Здравко Мамиќ физички нападнат на Брач... (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Тежок инцидент: Здравко Мамиќ физички нападнат на Брач… (ВИДЕО)

Тежок инцидент: Здравко Мамиќ физички нападнат на Брач… (ВИДЕО)

Тежок инцидент се случил денеска на Брач каде непознато момче физички го нападна контроверзниот Здравко Мамиќ, сопственикот на Динамо Загреб.

Инцидентот се случил на пристаништето во центарот на Бол каде Мамиќ допловил со својата јахта доаѓајќи на ВТА турнирот на кој настапува и најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа. Веднаш е објавена и снимка од инцидентот на која се гледа како момче се доближува до Мамиќ и го удира со бокс со глава од зад грб, по што Мамиќ наводно паднал и во море.

Неофицијално се дознава дека се работи за момче родено во 1995 година, кое веднаш се впуштило во бегство но е фатено од пријателот на Мамиќ кој го задржал до доаѓањето на полицијата.

Од полицијата е потврдено дека е покрената кривична постапка за нарушување на јавен ред и мир, но не соопштуваат официјално кои се учесниците во инцидентот.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.