Тешка повреда на Лисандро Лопез - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Тешка повреда на Лисандро Лопез

Лион славеше со 2-1 на саботниот дуел со Монпелје, но домашниот тим немаше премногу причини за славење поради тешката повреда што ја заработи најдобриот напаѓач на овој тим, Лисандро Лопез. На три минути до крајот на мечот гостинскиот дефанзивец Хилтон падна врз ногата на Лопез, по што аргентинскиот голгетер остана да лежи на теренот. Лисандро веднаш им соопштил на тимските лекари на Лион дека неговиот скочен зглоб напукнал, по што тој експресно бил пренесен во приватна клиника во Лион. 

 

Првичните информации говорат дека Лопез најмалку четири месеци ќе отсуствува надвор од терените, поради што управата на Лион експресно стартуваше потрага по нов елитен голгетер, што сигурно ќе биде ангажиран до крајот на овој преоден рок. 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.