Теодосиќ избра - две години во ЛА клиперс - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Теодосиќ избра – две години во ЛА клиперс

Теодосиќ избра – две години во ЛА клиперс

Веќе нема никакви дилеми, Милош Теодосиќ по доминацијата на терените ширум Европа го прифати предизвикот наречен НБА. Лос Анџелес клиперс ќе биде новиот клуб на српскиот кошаркарски генијалец, откако Теодосиќ во последен момент го одби Чикаго и реши да им се приклучи на клиперси, менувајќи го на плејмејкерската позиција Крис Пол.

Американските медиуми вечерва објавија дека е постигнат договор за двогодишна соработка, за вкупна сума од 12,3 милиони долари. Воедно, Теодосиќ во преговорите се изборил да има можност по првата година да го раскине договорот и да се врати во Европа, доколку не е задоволен од случувањата во текот на сезоната.

Челниците на ЦСКА се свесни за големата загуба, па веќе се во потрага по нов врвен плејмејкер, при што на прво место на листата со желби на тренерот Итудис се наоѓа шпанскиот ас Серхио Родригез.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.