Тенисот веќе не е ’бел спорт’ (ФОТО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Тенисот веќе не е ’бел спорт’ (ФОТО)

Тенисот веќе не е ’бел спорт’ (ФОТО)

Од она што некогаш важеше како непишано правило, сега остана само како традиција на Вимблдон. Освен на гранслем турнирот во Лондон белата опрема изостанува во белиот спорт, а ништо поразлично не е ниту со Ролан Гарос кој во моментов се игра. Сè повеќе, тенисерите и тенисерките избираат да носат опрема во боја, во случајов црна, наспроти белата по која и спортот го доби својот прекар.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.