Танушев се враќа во Силекс - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Танушев се враќа во Силекс

Танушев се враќа во Силекс

Кратовскиот прволигаш Силекс во претстојниот зимски преоден рок ќе се обиде да го сочува составот со кој се избори за третата позиција на табелата по есенскиот дел. Засега, од засилувањата, во Кратово ќе се врати Ѓорѓи Танушев, играчот за врска кој во изминатите шест месеци настапуваше за второлигашот Борец.

„Во нашите редови ќе се врати Ѓорѓи Танушев, а во наредниот период ќе бидеме активни и ќе се обидеме да доведеме уште некое засилување. Но, приоритет исто така е да го задржиме ростерот со кој се пласиравме на третото место на табелата по првиот дел од сезоната“, вели за ЕКИПА, тренерот Жикица Тасевски.

Силекс ќе ги стартува зимските подготовки на 8.јануари, и првите две седмици ќе работи во својот град, а потоа од 22.јануари ќе замине на подготовки во Анталија, Турција. Враќањето е планирано за 4.февруари и глазура на формата пред вториот дел од шампионатот на Македонија.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.