Тајсон и ја исполни најголемата желба на ќерката: Ја запозна со Ѓоковиќ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Тајсон и ја исполни најголемата желба на ќерката: Ја запозна со Ѓоковиќ

Тајсон и ја исполни најголемата желба на ќерката: Ја запозна со Ѓоковиќ

Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ не беше премногу расположен на стартот од турнирот во Индијан Велс, но стигна да оствари пријателска средба со легендарниот Мајк Тајсон.

Tajson i DjokovicПоранешниот американски боксер се одлучил да ги посети тенисерите учесници на Мастерсот, притоа поведувајќи ја и својата ќерка Мајлан која обожава тенис, и чија огромна желба била да го запознае српскиот тенисер. Мајлан за време на средбата не го криела воодушевувањето што го запознала Ѓоковиќ.

Србинот во второто коло на Мастерсот го победи во три сета Бјорн Фратанџело, а во третата рунда натпревари го очекува мечот со Филип Колшрајбер.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.