Судиите се расправаа меѓу себе дали е гол за Ријека, по асистенцијата на Ристовски... (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Судиите се расправаа меѓу себе дали е гол за Ријека, по асистенцијата на Ристовски… (ВИДЕО)

Судиите се расправаа меѓу себе дали е гол за Ријека, по асистенцијата на Ристовски… (ВИДЕО)

Ријека не успеа да ги искористи поразот на Динамо Загреб од Хајдук (0-2), па откакако ремизираше (1-1) со Истра остави неизвесност во трката за шампионската титула во Хрватска до крајот на првенството.

А, Ријека прва поведе со голот на Горгон, а на асистенција на македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски, кој донесе интересна ситуација. Помошниот судија најпрво го крена знаменцето покажувајќи дека имало офсајд по додавањето на Ристовски. Главниот судија го поништи голот… А, согласно снимките се чини дека ситуацијата е чиста.

print skrin ofsajd ili ne

И потоа се случи чудна ситуација меѓу двајцата судии. Главниот Фран Јовиќ го поништи голот, и притрча до помошниот да ја расчисти ситуацијата по протестите на фудбалерите на Ријека.

ristovski protestira

Но, по кратка консултација покажа на центарот. Го призна голот на Ријека! Но, очигледно воопшто не му беше мило, па онака патем продолжи да му дофрлува нешто на својот асистент, во неверување гледајќи кон него…, кој, пак, мртов ладен си се упати кон центарот…

* Ситуацијата околу спорниот гол на дуелот Истра – Ријека може да ја погледнете на временскиот исечок – 1:38…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.