СТРАШНА повреда: Нанали од забивање падна директно на врат (видео) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

СТРАШНА повреда: Нанали од забивање падна директно на врат (видео)

СТРАШНА повреда: Нанали од забивање падна директно на врат (видео)

Фенербахче и Басконија ја играа третата четвртина кога домашниот кошаркар Џејмс Нанали заработи страшна повреда, откако по едно лесно забивање ја загуби контролата, се преврте во воздух и падна директно на врат.

Во истиот момент настапи молк во салата во Истанбул, а Американецот по интервенција од повеќе од пет минути крај теренот на носилки беше изнесен кон соблекувалните.

Останува надежта дека сепак не станува збор за нешто страшно, како што делува повредата во прв момент.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.