Стоилов: Да не ја разочараме публиката на крајот од годината - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Стоилов: Да не ја разочараме публиката на крајот од годината

Стоилов: Да не ја разочараме публиката на крајот од годината

Вардар игра извонредна сезона и во таков стил треба и да ја заврши годината. Во последниот натпревар пред зимската пауза во Лигата на шампионите, в сабота (17.30 ч.), вардарци во Скопје го пречекуваат шведскиот Кристијанштад. Капитенот Стојанче Стоилов, најави уште еден победниќки настап на „црвено-црните“ кои како што вети, нема да ја разочараат својата публика ни во овој дуел со Кристијанштад во кој влегуваат максимално мотивирани.

Во сабота играме навидум лесен натпревар, но Кристијаншта не треба да се потцени. На натпреварот со ПИК Сегед покажаа дека се незгодна, динамична екипа. Ако играме како што знаеме, ќе ја оправдаме таа фаворитска улога и со победа ќе го завршиме овој дел од Лигата на шампионите. Не треба да се опуштиме, досега немаме пораз и се оди добро, да не ја разочараме публиката на крај од годината“ – истакна Стоилов.

По девет одиграни кола, Вардар е на лидерската позиција во групата А со 16 бода, а Кристијанштад е на шестата позиција со шест бода. Во првиот натпревар во Шведска, ватрдарци славеа победа со 26-23.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.