Стевица Ристиќ двоен стрелец за Јеонам - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Стевица Ристиќ двоен стрелец за Јеонам

Стевица Ристиќ двоен стрелец за Јеонам

Македонскиот фудбалски интернационалец Стевица Ристиќ беше двоен стрелец за својот тим Јеонам во триумфот од 3-1 над Бусан, во рамките на К-лигата на Јужна Кореја. Ристиќ беше стрелец на првите два гола за Јеонам на овој меч, најавувајќи го убедливиот триумф.

Јеонам по 13 одиграни кола се наоѓа на петтата позиција на табелата со 17 освоени бодови.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.