Стеф Кари е подготвен за финалето: Неверојатен кош од половина терен... - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Стеф Кари е подготвен за финалето: Неверојатен кош од половина терен…

Стеф Кари е подготвен за финалето: Неверојатен кош од половина терен…

Кошаркарот на Голден стејт, Стеф Кари не навикна од него да очекуваме и се она што е невозможно, а такво нешто ни сервираше и на еден од тренинзите пред стартот на финалето во НБА лигата против Кливленд.

Кари по завршувањето на тренингот погоди кош од половина терен, што само по себе и не е крајно интересно, ако не го направеше притоа не гледајќи кон кошот…


Stephen Curry makes half court no-look shot nonchalantly after practice

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.