Стајиќ: Швајцарија е непознат противник, затоа се мачевме на стартот - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Стајиќ: Швајцарија е непознат противник, затоа се мачевме на стартот

Стајиќ: Швајцарија е непознат противник, затоа се мачевме на стартот

Плејмејкерот на македонската репрезентација Бобан Стајиќ, одигра квалитетен натпревар против Швајцарија, реализирајќи 11 поени, три асистенции и две украдени топки. Скромен како и вообичаено, Стајиќ акцентот го стави на колективот и на заслужената победа на нашиот национален тим, посочувајќи ја и причината за осцилациите во првите 20 минути од средбта.

Швајцарија за нас беше непознат противник, па затоа имавме и проблеми на почетокот. Како и да е, во второро полувреме влеговме во посакуваниот ритам, ги затворивме нивните главни играчи, а откако успеавме во тоа на крајот излезе и лесна и убедлива победа. Би сакал да им се заблагодарам на сите фанови кои дојдоа за да ни дадат поддршка, тоа беше голем плус за нас, по подолго време игравме пред речиси исполнета сала“ – изјави Стајиќ на прес-конференцијата по натпреварот.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.