Стадионот во Гевгелија ’светнат’ (ФОТО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Стадионот во Гевгелија ’светнат’ (ФОТО)

Второлигашот Миравци во новата сезона ќе игра на стадионот во Гевгелија и ќе се вика Кожув, а за неполн месец убаво го дотера за настапите во новиот шампионат. На 28 јули одиграа и меч со Металург, што го добија со 2-0, и на најубав начин извршија промоција на составот.
 
 
Еве ги промените кои се направени на Градскиот стадион во Гевгелија и овој пример, секако, треба да го следат и сите останати клубови во Македонија. Со реновирање на инфраструктурата се добиваат подобри услови за тренинг и за натпревари, а со тоа би се подобрила и целата слика за македонскиот фудбал.
 
 
 
 
   

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.