Србите се чудат: Од каде Хрвати на трибината на „Гробари“?! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Србите се чудат: Од каде Хрвати на трибината на „Гробари“?!

Србите се чудат: Од каде Хрвати на трибината на „Гробари“?!

Хрвати го направиле главниот хаос на српското вечно дерби меѓу Партизан и Црвена Звезда во Белград. Медиумите во Србија со зачуденост известуваат дека сплитскиот кикбоксер Анте Фириќ (26), кој е познат и како насилник во својот град, всушност ја иницирал жестоката тепачка за превласт меѓу навивачката група „Гробари“ на Јужната трибина. Најверојатно, дел од овие странски државјани, меѓу кои имало и Македонци, Бугари, Хрвати, Руси и Грци, биле ангажирани како помош за да се освои трибината.

hrvati kaj grobari

Српскиот „Курир“ објави видео-снимка која наводно открива разговор меѓу полицијата и еден од хулиганите, во кој тој открива дека доаѓа од Сплит.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.