Карпош е неосвоив (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Карпош е неосвоив (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Карпош е неосвоив (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Тоа што го истакна тренерот на ФМП Бранко Максимовиќ Карпош соколи го докажува од натпревар во натпревар. Тврдината „Борис Трајковски“ има силни столбови и, барем во последните неколку месеци, се чини како да нема тим кој може да ја освои во регионалната АБА лига. Песната која неретко се слуша на паузите во Спортскиот центар „Не ни може никој ништо“ одлично соодветствува на расположените кошаркари кои со секоја победа испишуваат нови страници во клупската историја во Јадранското натпреварување.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.