Солдадо доаѓа во Фенербахче, но нема да го фати Вардар - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Солдадо доаѓа во Фенербахче, но нема да го фати Вардар

Солдадо доаѓа во Фенербахче, но нема да го фати Вардар

Поранешниот шпански репрезентативец Роберто Солдадо е на чекор до трансфер во турскиот клуб Фенербахче. Тој ги договорил личните услови со раководството на клубот, а Вилјареал треба да добие отштета од околу 8 милиони евра. 32-годишниот напаѓач минатата сезона се мачеше со повреди и не беше стандарден во составот на „жолтата подморница“.

Солдадо ќе стане нов соиграч на младиот македонски мегаталент Елиф Елмас, но ќе ги пропушти дуелите на Фенербахче со македонскиот првак Вардар. Составите за овие дуели од плејоф колото во Лигата на Европа веќе се доставени во УЕФА.


 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.