„Соколот“ Мавра ќе лета во дресот на МЗТ Скопје - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

„Соколот“ Мавра ќе лета во дресот на МЗТ Скопје

„Соколот“ Мавра ќе лета во дресот на МЗТ Скопје

Ремонтот во играчкиот кадар на МЗТ Скопје ќе продолжи и во следните 24 часа, период во кој актуелниот шампион на Македонија ќе го комплетира трансферот на Доминик Мавра. Хрватскиот плејмејкер е добро познат на македонската кошаркарска јавност по ланските одлични настапи во дресот на Карпош соколи. Тие игри му овозможија на Мавра трансфер во редовите на Хувентуд, но откако не се избори за поголема минутажа во шпанскиот клуб пред нашиот Ненад Димитријевиќ, Хрватот сега е подготвен за камбек во Македонија.

ЕКИПА дознава дека преговорите се наоѓаат во завршна фаза, а Мавра најдоцна до утре ќе дојде во Скопје, в недела ќе настапи против Мега бемакс, а не се исклучува ниту можноста да има мала минутажа на утрешниот дуел од домашното првенство меѓу МЗТ и Блокотехна.

Доаѓањето на Мавра ќе значи и заминување на Американецот Бејли, кој исто како и сонародникот Џенсен воопшто не ги оправда очекувањата на стручниот штаб.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.