Со Русите од 17 часот на „Лужњики“ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Со Русите од 17 часот на „Лужњики“

Руската фудбалска федерација донесе одлука квалификацискиот натпревар за пласман на ЕП 2012 меѓу Русија и Македонија на 2 септември да се игра со почеток од 17 часот (по македонско време) на стадионот „Лужњики“ во Москва.

Цената на билетите за поголемиот дел од трибините на едно од најмаркантните спортски изданија во Русија, арената „Лужњики“ која е со капацитет од 78.360 седишта, ќе изнесува пет евра.

 

ДЕФИНИРАН И СПИСОКОТ НА РУСИТЕ ЗА ДУЕЛОТ СО НАШАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

Адвокат со 20 проверени имиња

Селекторот на Русите, Дик Адвокат со веќе добро проверени имиња ќе се спротистави на нашиот национален тим на 2. септември во Москва. За дуелите со Македонија и Ирска, веднаш потоа, повика 20 фудбалери од кои само четворица интернационалци.

ГОЛМАНИ: Игор Акинфеев (ЦСКА), Вјачеслав Малафеев (Зенит)

ОДБРАНА: Александар Ањуков (Зенит), Алексеј Березуцки (ЦСКА), Василиј Березуцки (ЦСКА), Сергеј Игњашевич (ЦСКА), Роман Шишкин (Локомотив М), Јури Жирков (Анжи)

СРЕДЕН РЕД: Динијар Билјалетдинов (Евертон, Англија), Игор Денисов (Зенит), Константин Зирјанов (Зенит), Роман Широков (Зенит), Алан Џагоев (ЦСКА), Игор Семшов (Динамо М), Димитриј Торбански (Локомотив М), Денис Глушаков (Локомотив М)

НАПАД: Андреј Аршавин (Арсенал, Англија), Александар Кержаков (Зенит), Роман Павличенко (Тотенхем, Англија), Павел Погребњак (Штутгарт, Германија)

 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.