Снег урна покрив на спортска сала во Чешка (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Снег урна покрив на спортска сала во Чешка (ВИДЕО)

Снег урна покрив на спортска сала во Чешка (ВИДЕО)

 Чешка Требова пред две седмици доби нова спортска сала. Поминаа точно 14 дена од свеченото отворање на салата, а веќе е потребно реновирање.

Огромната количина на снег која наврнала во изминатите неколку дена предизвика целосен колапс на покривот на салата. За време на колапсот во салата имало вкупно 80 лица присутни, од кои само двајца на возраст од 16 години доживеале полесни повреди. Сите останати ја напуштиле салата навреме.


Локалните власти работат на расчистување на случајот.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.