Симовски го објави составот за неделата на ЕХФ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Симовски го објави составот за неделата на ЕХФ

Симовски го објави составот за неделата на ЕХФ

Селекторот на женската ракометна репрезентација на Македонија, Симе Симовски, го објави поширокиот список на ракометарки за неделата на ЕХФ (20-27 ноември). За овој собир селекторот Симовски повика 20 ракометарки. Во составот ја нема Мирјета Бајрамовска која паузира поради повреда, а и на овој собир во националниот состав нема место за левото крило, Сара Митова која настапува за данскиот клуб Сондерјиске.

Во рамките на неделата на ЕХФ, македонската репрезентација во периодот од 24 до 26 ноември  ќе настапи на турнирот „Трофеј Карпати“ во Крајова, Романија. Во Крајова, македонските ракометарки ќе одиграат три натшревари со селекциите на Бразил, Романија и на Полска.

Собирот на репрезентацијата е в понеделник во 9 часот во СРЦ Кале.

spisok

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.