„Шверцери“ во прилогот на неделата на „Ултрас Ворлд“ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

„Шверцери“ во прилогот на неделата на „Ултрас Ворлд“

„Шверцери“ во прилогот на неделата на „Ултрас Ворлд“

И во Македонија може да се навива за својот тим и да не се создаваат проблеми. Кога е така, тогаш пофалбите доаѓаат од целиот свет, па навивачката група „Шверцери“ која создаде одлична атмосфера на дебрито меѓу Ѓкупи и Вардар на стадионот „Чаир“, се најде во прилогот на неделата на „Ултрас Ворлд“, каде се опфатени најдобрите навивачки збиднувања.

„Шверцери“ ја „запалија“ трибината пред почетокот на мечот, а во текот на целата средба го бодреа својот тим Шкупи, и во моменти кога Вардар имаше водство од еден, два, а на крајот и три гола разлика.

Погледнете го прилогот на „Ултрас Ворлд“…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.