Штербик пак е во Топ 5, но не е избран за голман на колото - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Штербик пак е во Топ 5, но не е избран за голман на колото

Штербик пак е во Топ 5, но не е избран за голман на колото

Арпад Штербик повторно беше феноменален на голот на Вардар, а со една од своите бројни одбрани тој се најде и на Топ-листата од најдобри интервенции во десеттото коло од ЛШ.

Штербик го освои четвртото место, а на врвот се најде Адреас Волф од Кил, сите одбрани од оваа топ-листа можете да ги проследите на следниот ЛИНК .

Вардар прими само 15 гола на дуелот со Кристијанштад, но изненадувачки ниту тоа не беше доволно за Штербик да биде избран за најдобар голман во 10. коло од ЛШ, епитет што му припадна на Волф за неговата улога на германското дерби меѓу Фленсбург и Кил.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.