Штефан Вујчиќ се враќа во Работнички? - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Штефан Вујчиќ се враќа во Работнички?

Штефан Вујчиќ се враќа во Работнички?

Германскиот интернационалец Штефан Вујчиќ оваа зима си заминува од редовите на Шкендија, а најверојатна опција за него е да се врати во редовите на Работнички, од каде и замина во тетовскиот прволигаш. Искусниот играч за врска имаше сериозна повреда на коленото која го оддалечи од фудбалските терени во изминатиот период, но се очекува да се врати во натпреварувачки ритам до почетокот на пролетниот дел од шампионатот.

Работнички веќе му најавил на Вујчиќ дека вратите од клубот за него се ширум отворени, па се очекува Вујчиќ во наредните денови, до почетокот на зимските подготовки да одлучи каде ќе ја продолжи својата кариера. Тој има понуда да замине и во редовите на албанскиот тим Фљамуртари, но, сепак, многу пореално е повторно да се врати меѓу „романтичарите“.

Засега од составот на Работнички си заминаа Ерменецот Погосјан, како и Илиев и Кадриу.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.