Шоу на Андонова против Бетис: Евро-гол, па супер-асистенција - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Шоу на Андонова против Бетис: Евро-гол, па супер-асистенција

Шоу на Андонова против Бетис: Евро-гол, па супер-асистенција

Наташа Андонова продолжува со извонредните настапи во дресот на Барселона, откако македонската фудбалерка денеска беше во главна улога на дуелот против Бетис.

Токму Андонова ја најави убедливата победа на својот тим со прекрасен гол од работ на шеснаесетникот по неполни четири минути игра. Потоа Македонката извонредно се снајде и во улога на асистент, откако фантастично ја проигра во простор Тони Дуган за нов гол на каталонскиот гигант.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.