Шок во Хрватска: Почина 27-годишен голман од Задар - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Шок во Хрватска: Почина 27-годишен голман од Задар

Шок во Хрватска: Почина 27-годишен голман од Задар

Тажна и шокантна вест ја шокираше денеска Хрватска. Неочекувано синоќа, непосредно по натпревар во мал фудбал, почина 27-годишниот голман Антонио Јурјевиќ.

Јурјевиќ бранел во неколку клубови од Втората лига на Хрватска, а неговите двајца браќа Карло и Јосип се фудбалери на Задар.

Ненадејната смрт на младиот фудбалер ја натажи хрватската фудбалска јавност. Синоќа со својот клуб во мал фудбал обезбедил полуфинале во лигата, за да потоа заминал дома жалејќи се на замор. Според непотврдените информации починал во сон од застој на работата на срцето.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.