Шкупи ќе има пет теста во Анталија - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Шкупи ќе има пет теста во Анталија

Шкупи ќе има пет теста во Анталија

Македонскиот прволигаш Шкупи, кој во зимската пауза доби нов спонзор и со многу поголеми амбиции го очекува продолжението од шампионатот, ги објави противниците со кои ќе спарингува на подготовките во Анталија. Тимот од Чаир првата контрола ќе ја има против Осогово на 18 јануари, а следните тестови ќе бидат на подготовките во Анталија.

skupi protivnici

Во турскиот туристички центар закажани се дуели со Карабах (Азербејџан), Стал (Украина), Чаквари (Унгарија), Черноморец (Украина) и Анжи (Русија).

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.