Шкупи ги почна зимските подготовки - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Шкупи ги почна зимските подготовки

Шкупи ги почна зимските подготовки

Македонскиот прволигаш Шкупи денеска ги стартуваше подготовките за пролетниот дел од првенството. Во многу пријатна атмосфера, откако клубот неодамна доби нов спонзор, тренерот Ардијан Нухиу ја одржа првата прозивка на фудбалерите и означи почеток на зимските подготовки.

Првите денови ќе се одработат во балон во Чаир, а од понеделник тимот ќе се пресели со тренинзи на стадионот во Ѓорче Петров. Шкупи ќе остане во Македонија до 20.јануари, а потоа ќе се пресели во Анталија, каде ќе има идеални услови за подготовки и одигрување на пријателски натпревари.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.