Шкупи без двајца првотимци на реваншот со Вардар - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Шкупи без двајца првотимци на реваншот со Вардар

Шкупи без двајца првотимци на реваншот со Вардар

Завесата во фудбалска Македонија за 2017 година ќе биде спуштена утре, со одигрувањето на реванш дуелот од Купот на Македонија меѓу Шкупи и Вардар.

Тимот од Чаир има активни 1-1 од првиот меч, но тренерот Нухиу се соочува со проблеми во пресрет на реваншот, за кој нема да може да смета на двајца стандардни првотимци.

Брзоногиот офанзивец, Емануел Мбела, нема да настапи откако беше повреден на последниот лигашки дуел со „црвено-црните“, а во „аут“ е и Бунјамин Шабани, кој нема да му биде на располагање на Нухиу. Добра вест е што својата повреда ја санираше Хусеин Демири, кој би требало да се најде меѓу првите единаесетмина на Шкупи на утрешниот натпревар.

Реваншот меѓу Шкупи и Вардар се игра утре со почеток во 13 часот на стадионот во Ѓорче Петров, а подобриот од овој двомеч во следната рунда од Купот на Македонија ќе се сретне со

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.